Lampy w stylu „Retro”

Młodzi czy starsi, różne gusta i guścika decydują o tym w jakim stylu urządzimy nasze wymarzone „M”. Osoby starsze odmiennie od młodych gustują w stylu tradycyjnym i klasycznym. Czy jest tak w rzeczywistości ? Z moich obserwacji wynika, że w grupie wiekowej 50+ upodobania klinetów skłaniają się ku wnętrzom w stylu retro.  Nie jest to jednak wyznacznik mody czy trendu,  każdy przecież może urządzić  sobie mieszkanie w stylu, który najbardziej mu odpowiada.

Popularny ostatnimi czasy trend Vintage i sentyment do rzeczy starych, antyków, pamiątek z porzednich dekad, rodzi potrzebę tworzenia przytulnego wnętrza właśnie w klimacie „RETRO”.  Niejednokrotnie urządzając wnętrza przesympatycznym parom dostaję sygnały, że chętnie widzieliby w swoim salonie styl retro. Coś w w starym stylu proszę bardzo! Zazwyczaj tłumaczą to tak, – „w tym wypadku wnętrze o takim wystroju i z lampami retro ma swój klimat i taki styl najbardziej by nam odpowiadał, w nim będziemy się czuć swobodnie!”

lampa giulietta azzardo

Lampy wiszące Retro

Projektowanie takiego wnętrza jest dość specyficzne i wymaga nie małej wiedzy na temat upodobań klientów, u jednych głownym motywem będzie stylowe stare krzesło czy bujany fotel a u innych to poprostu część sciany z odsłoniętą cegłą. Ciekawym przypadkiem projektu był pokój wypełniony starymi radiami z epoki PRL, okrągłe kształty duże pokrętła i cremowy czy tez kawowy kolor. Uzupełnieniem takiego wnętrza na pewno będzie stylowa designerska lampa. Każdy najmniejszy szczegół projektu sprawia, że jest on wyjątkowy tego właśnie szukam w swoich inspiracjach.

W zależności od umeblowania i usytuwania mebli w pokoju, dobrym dopełnieniem lamp wiszących będzie wybór odpowiedniej lampy stołowej, pozwoli ona nie tylko na rozświetlenie przestrzeni potrzebnej do czytania ulubionej książki ale także idealnym sposobem na oszczędność  zdrowotną naszego wzroku, który w ciemnościach radzi sobie znacznie gorzej.

impress_kinkiet_czarny_org

Lampy designerskie

Ciekawym rozwiązaniem ściennym są kinkiety potocznie nazywane lampami ściennymi, jest to idealne dopełnienie oświetlenia głównego. Oferta lamp w tym segmencie jest bardzo szeroka, lampy designerskie to także wspaniały pomysł na prezent,  ciekawy, funkcjonalny a na pewno trendy, insporowany projektami znanych projektantów.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>