Lampy wpuszczane w sufit idealne dla przestrzeni prywatnej i publicznej

Aranżowanie wnętrz jest jak moda – raz szalejemy za intensywnymi barwami i akcesoriami z plastiku, by po chwili dać się zauroczyć minimalistycznym wnętrzem o stonowanych barwach. W dziedzinie tej istnieje bardzo niewiele produktów, które mogą poszczycić się wszechstronnym zastosowaniem, artykułów, które przetrwają zmieniające się gusta i pasować będą do dowolnego stylu w jakim utrzymana jest przestrzeń publiczna lub domowa. Produktem, który zalicza się do tej niewielkiej grupy jest lampy wpuszczane w sufit.

Zalety estetyczne:

  • Elastyczność aranżacji – wybierając tego typu oświetlenie pokoju możemy dowolnie zaprojektować umiejscowienie lamp, rozmieszczając je wzdłuż krawędzi pomieszczenia, bądź w liniach wzdłuż podłogi. Lampy na suficie podwieszanym doskonale nadają się do oświetlania gzymsów lub strategicznych miejsc w pokoju – przestrzeni wypoczynkowej lub miejsca do pracy. Jeśli pomieszczenie posiada załomy lub kolumny, oświetlenie wpuszczane w sufit stworzy ciekawe półcienie, które uatrakcyjnią jego wizualny aspekt i pomogą stworzyć przyjemny nastrój.

 

  • Uniwersalny wygląd – oświetlenie takie nadaje się do każdego typu pomieszczeń – kuchni, łazienki, salonu czy korytarza. Lampka, składają się głównie z żarówki i wykańczającej obręczy sprawdzi się w miejscu, gdzie oświetlenie jest funkcjonalnym dodatkiem. Pierścienie podtrzymujące lampkę mogą posiadać mniej lub bardziej dekoracyjny wzór, nie zdominują jednak wizualnie aranżacji pokoju, dlatego świetnie uzupełnią dowolny styl wystroju. Zaletą oświetlenia na suficie podwieszanym jest również schowanie instalacji – docenią to szczególnie Ci, których irytują zwisające lub leżące na podłodze kable. Gładkie wykończenie sufitu optycznie zwiększy także przestrzeń.

 

Zalety użytkowe:

 

  • Równomierne oświetlenie pomieszczenia – ważne szczególnie przy dużych powierzchniach np. pokojach, gdzie odbywają się spotkania firmowe, salach konferencyjnych lub domowych salonach. Oświetlenie wpuszczane w sufit idealnie sprawdzi się także w miejscach, gdzie brakuje dostępu do światła naturalnego, np. korytarzach. Cała przestrzeń zostanie rozjaśniona, dzięki lampkom rozmieszczonym w odpowiednich odstępach.

 

  • Możliwość skierowania światła punktowo – część lampek wpuszczanych w suit ma możliwość ustawienia ich pod kątem i skierowania światła w wybrany na ścianie lub podłodze punkt – na obraz, zdjęcia, kolekcję porcelanowych aniołków w gablotce lub fotel na którym czytamy wieczorami książkę. Opcja regulowania miejsca naświetlenia pozwoli udoskonalić aranżację eksponując wybrane miejsca w pomieszczeniu, jak również poprawi funkcjonalność oświetlenia pozwalając nam zdecydować, w którym miejscu chcemy mieć jaśniej, a w którym nieco ciemniej w pokoju.

 

  • Częściowe oświetlenie pokoju – tworząc kilka obwodów i przełączników przy projekcie oświetlenia możemy sami decydować ile lampek w suficie będzie się palić – możemy oświetlić tylko część pomieszczenia, w której aktualnie się znajdujmy. Jest to bardzo wygodna funkcja dla przestrzeni o dużej powierzchni (np. w biurach) lub, kiedy różne typy pomieszczenia są ze sobą połączone – kuchnia z jadalnią, salon z kącikiem wypoczynkowym, itp. Oświetlając tylko wybraną część pokoju znacznie zaoszczędzimy na rachunku za prąd.

 

  • Regulacja wysokości i miejsca padania światła – sufity podwieszane pozwolą nam obniżyć strop, poprawiając proporcje pomieszczenia i ukrywając wady sklepienia (nierówności lub łączenia płyt). Dzięki temu decydujemy z jakiej wysokości pada światło. Obniżenie sufitu pomaga także lepiej utrzymać ciepło w pokoju. Dodatkowa „warstwa” sufitu wpływa także pozytywnie na akustykę, zmniejszając przenikanie dźwięków między pomieszczeniami – mieszkaniem sąsiadów z mieszkania nad nami

 

  • Energooszczędność – żarówki typu LED, stosowane w lampach wpuszczanych w sufit, mają niezwykle niskie zużycie prądu. Są także wytrzymalsze od tradycyjnego typu żarówek. Nie nagrzewają się, a światło, jakie uzyskujemy w pokoju jest wydajne i posiada przyjemną barwę – możemy wybrać między ciepłą białą, a zimną białą, dostosowując do naszych upodobań i indywidualnego charakteru miejsca.

 

  • Utrzymanie w czystości – lampy wpuszczane w sufit są najłatwiejsze do zachowania w czystości – nie osiada na nich kurz, nie musimy się martwić regularnym czyszczeniem – aspekt ten docenią zwłaszcza alergicy, którzy chcą ze swojego otoczenia wyeliminować źródła alergenów.

 

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>