Jak wybrać lampę wiszącą do salonu?

Oświetlenie do salonu

Salon, zwany potocznie także pokojem dziennym, czy też gościnnym, to najprościej mówiąc – przestrzeń reprezentacyjna domu lub mieszkania. To miejsce, w którym można oddawać się ulubionym, odprężającym zajęciom, a także przyjmować gości. Poprzez swoją prezencję i sposób zagospodarowania daje ponadto pojęcie o wrażliwości estetycznej i usposobieniu lokatora.

Na odpowiednie wrażenie wpływ mają nie tylko zebrane tu, prywatne przedmioty, ale również styl aranżacyjny, w jaki wpisują się organizujące przestrzeń pokoju meble i elementy dekoracyjne. Dobierając odpowiadające charakterowi wnętrza oświetlenie do salonu, tym samym wieńczy się trud, jaki został wcześniej włożony w opracowanie całego wystroju.

Kolor lampy do salonu

Osoba ceniąca sobie ponad wszystko elegancję, będzie się dobrze czuła we wnętrzu urządzonym według stylu klasycznego: czarującym stonowaną kolorystyką i szykownymi dodatkami. Lampy do salonu, w którym dominuje szlachetna prostota, to oprawy uwodzące swoją jednocześnie skromną i wyrafinowaną formą.

Najczęściej składają się z kloszy o regularnych kształtach, umocowanych na prostych statywach, całość zaś jest sporządzona z wysokiej jakości materiałów.

Osoba praktyczna urządzi swój pokój dzienny w sposób nowoczesny – z upodobaniem akcentując ogrom otwartej przestrzeni, wydobywając z wnętrza wrażenie przestronności. Nowoczesne lampy zaś są w pewnym stopniu pokrewne oprawom klasycznym – głównie pod względem nieskomplikowania formy.

Odznaczają się poza tym skłonnością do przyjmowania kształtów geometrycznych, nierzadko są też twórczym wykorzystaniem nowoczesnych tworzyw.

Lampa do salonu

Właściciel artystycznej duszy nie zadowoli się natomiast przewidywalnymi modelami, lecz będzie poszukiwał form fantazyjnych i nieoczywistych. Odpowiedzią na potrzeby tego typu osób są elementy aranżacyjne, mieszczące się w stylu designerskim. Tego rodzaju lampa do salonu to zawsze niezwykle oryginalna ozdoba, zaskakująca pomysłowością projektu i przyciągająca uwagę.

Ukoronowany dzięki niej styl awangardowy uczyni z salonu miejsce niepowtarzalne i godne zapamiętania.

Trudno zaprzeczyć, że lampy wiszące są rozwiązaniem najoczywistszym, gdy mowa o rodzajach opraw oświetleniowych. To rozwiązanie bardzo powszechne, można powiedzieć nawet, że najbardziej tradycyjne.

Posiada ono wiele zalet, spośród których najistotniejsze jest równomierne i skuteczne oświetlenie całej pokojowej przestrzeni. Ich umocowanie na suficie pomieszczenia pozwala także na zaoszczędzenie miejsca, czy to na podłodze, czy też na ścianie – gdzie konieczne byłoby umieszczenie lampy innego typu.

Dla estetów zaś najważniejsze są walory wizualne lampy wiszącej: zawieszona w przestrzeni, zdobi ją w absolutnie wyjątkowy sposób.

Jasna lampa do pokoju ?

Warto ponadto pamiętać, że jasna lampa do salonu jest wyjściem najbardziej oczywistym, ale przecież nie jedynym. Oprawy o ciemnych kloszach roztaczają bardziej przytłumiony blask, ale przez to tworzą wyjątkowy nastrój wnętrza. Salon rozświetlony łagodnym, miękkim światłem, to miejsce szczególnie sprzyjające relaksowi i odprężeniu.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>